a tady delší

24. ledna 2010 v 20:51 |  About Backstreet boys

delší popisek

Tak a teď delší popisek z jedné knihy... Budu přidávat postupně...
-
-
Lou Pearlman má jedno heslo, které shrnuje celou jeho životní filozofii: ,,Když o tom můžeš snít,můžeš to i dokázat´´.
S takovým názorem přistupoval ke všemu už od chlapeckých let.Kdykoli toužil něco udělat, svou cestu si našel, navzdory všem překážkám, rizikům či pochybám. Tato neochvějená víra v sebe sama mu pomohla k cestě od pokorných začátků až k postavení, jež mu jako hlavě mezinárodního obchodního kolosu zajišťuje milionové příjmmy.
Ale co je důležitější,Louova zarputilost pomohla ukovat osud pěti mladých chlapců a změnit jejich nejodvážnější sny o slávě v oslňující realitu-Backstreet Boys.
Všechno začalo každodeními úvahami v létě 1989, kdy Lou sedával v luxusním bytě svého bratrance s výhledem na newyorský Central Park. Jeho bratranec není obyčejný člověk. Jmenuje se Art Garfunkel, polovina legendárního dua Simon and Garfunkel, které mělo v šedesátých a sedmdesátých letech mnoho hitů, jako například proslulý Bridge Over Troubled Water. Artova matka a Louův otec byli sourozenci a jejich rodiny si byly vždy velmi blízké.
Lou je o dvanáct let mladší než Art a jeho mladík s nadšením sledoval, jak se z bratrance stává hudební symbol. Blízkost úspěchu a uznání, jež se Artovi dostalo, zapálilo v Louovi hlubokou vášeň k hudbdě a vzrušujícímu světu rock-and-rollu, která už nikdy nepohasla.
Sám zkoušel své štěstí jako kytarista poměrně úspsěšné skupiny Flyer, která v sedmdesátých letech předskakovala například Barrymu Whiteovi nebo Kool and the Gang producentem i skladatelem, ale svých snů jít ve šlépějích svého slavného bratrance se vzdal poté, co poznal, že tato cesta těžko zaplatí jeho účty. Našel si normální práci a zaměřil se na sféru, pro kterou prokazoval značné nadání-obchod. A to se vyplatilo. Lou oplýval výjimečným talentem udělat z prostého nápadu obdivuhodný úspěch. Za patnáct let se z vysokoškoláka bez halíře na kontě stal opravdový boháč.
Ale navzdory všem penězům a úspěchu neztratil Lou nikdy zájem o hudbu. A tak není divu, že ten večer před osmi lety, když Art byl tehdy unesen úspěchem New Kids on the Block, kteří nahrávali pro stejnou společnost jako on - Columbia. Hysterie kolem New Kids, připoměla Artovi nadšení, jež zavládlo kolem Beatles v šedesátých letech a Osmonds v sedmdesátých letech, stejně jako události z jeho vlastní hudební kariéry. Přicházejí snad tyto famózní hudební úspěchy pravidělně v cyklech?
Louova mysl se jako mysl pravého člověka úspěchu vždy vrací k dobrým myšlenkám, přemítá o nich znovu a znovu a snaží se zaměřit na příští velkou věc. Jeho šestý smysl začal už během té konverzace a Artem míchal osudovou kaši a ještě dlouho poté, co změnil téma hovoru, i poté co už odkráčel z Artova bytu do ztemnělých newyorských ulic, byl jeho mozek přeplněn možnostmi, příležitostmi a nápady. Semeno, jež mělo vyrůst v Backstreet Boys, bylo zaseto.¨
I když už Lou slyšel o New Kids, neboť pro ně jeho letecká společnost zajišťovala soukromá letadla pro dopravu při turné, nepřemýšlel o nich nikdy jinak o dalších z tuctů jeho slavných klientů.
Teď ho ale zajímali a byl rozhodnut zjistit o celém tomto humbuku něco víc. O pár měsíců později už stál mezi ticísi křičících děvčat v aréně. Nassau Coliseum v New Yorku a jeho otázky byly zodpovězeny. Vyrazilo mu to dech.
Bylo mu 35 a jako bývalý palec postával mezi horninami nadšených teenagerů. Ale to mu nevadilo. Stejně jako oni byl fascinován charismatem a energií Donnieho Wahlberga a spol. A nadšením, které vyvolávaly u obecenstva. New Kids nebyli známí jako geniální skladatelé nebo výjmeční zpěváci, ale bez jakékoli pochybnosti byli skvělími showmany. Křičící a omdlévající dívky museli pořadatelé vysnášet ven. Taková panovala na koncertě atmosféra. A Lou si vsychutnával každou její vteřinu. Když tu noc odcházel z koncert, v uších mu bzučelo a v jeho mysli se proháněly myšlenky jako na závodní auta. New Kids nebyli jen úžasný koncertní zážitek, ale byl to také multimilionový byznys, operující však v zábavných a vzrušujících vodách hudebního průmyslu. Byla to ideální příležitost pro stárnujícího rockera s mladým srdcem a zkušeným podnikatelským mozkem. Jeho srdce vždy patřilio hudbě, ale hlava obchodu. Nemohl si pomoci. Nebylo by skvělé mít vlastní hudební skupinu?
A pak tam byl ještě další, svíravější pocit, který Loua motivoval začít budovat to, co dnes známe jako Backstreet Boys: toužil mít rodinu.Byl totiž jedináček a po smrti svých rodičů se začínal cítit na světě velmi osamělý. Jeho otec Herman - nebo Hy, jak ho všichni znali -zemřel v roce 1988 a jeho matka Reenie zemřela právě na den mtek v roce 1988. Jejich ztráta v něm zanechala velmi bolavou ránu, jež byla umocněna tím, že sám rodinu neměl, a jeho šance na to, že by se mohla usadit, byla pramalá. Měl za sebou dva vážné vztahy, ale z mnoha důvodů,zvláště pro jeho pracoví vytížení, se ani jeden z nich nakonec nezdařil. I když měl Lou spoistu dobrých přátel a jakousi rodinu tvořili i jeho kolegové v práci, stále to nebylo ono. Cítil, že by stvoření mladé skupiny a podpoření snů jejích členů mohlo usnadnit jeho stesk po vlastních dětech.
Zbývalo ještě dva a půl roku, než začal Lou hledat konkrítní členy příští mladické senzace, ale tato myšlenka mu neustále tanula na mysli. Nepřežitě také sledoval osudy New Kids on the Block a zařídil aby mu byla kopie jejich platinové desky Hangin´ Tough poslána přímo z Columbie. Typicky vychytrale si ji sám nekoupil. Krátce poté, co se přestěhoval z New Yorku na Floridu, zhlédl další koncert, v Orlandu Arena, a tentokrát odcházel z koncertu pevně rozhodnutý. Blízkým přátelům i některým svým kolegům se zmínil o tom, co chce udělat, ale reakcce byl většinou stejná: ,,Ty jsi se zbláznil!´´
,,Byl jsem úplně uchvácený New Kids,´´říká Lou.,,Skutečně jsem na ně myslel od té doby,co se o nich Art přede mnou zmínil, a nemohl jsem je dostat z hlavy. Líbila se mi jejich energie a byl jsem doslova fascinován tím, kolik mladých lidí přitahují- bylo to skoro jako kul.´´Ale Lou měl svůj sen,a byl rozhodnut ho uskutečnit. Stálo to dlouhé čtyři roky, nejistou investici více než milionu dolarů a nezměrné úsilí pěti chlapců, než se vůbec začalo něco dít. K tomu, abyste mohli porozumět tomu, proč se Lou nikdy nevzdal, navzdory mnoha zklamáním,a proč jsou mu dne Backstreet Boys tolik vděční, je důležité vědět o tomto šestém členu skupiny, kterému chlapci říkají Big Poppa,něco víc.
Kopírovat jen se zdrojem!!! 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama